Reklam Alanı

Katlanabilen Samsung Telefonlar Yolda!

Katlanabilen Samsung Telefonlar Yolda!


Samsung’un bir değil iki farklı katlanabilir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı söyleniyor.
        Samsung’un katlanabilir telefon modelleri üzerinde çalıştığına dair söylentiler her geçen gün biraz daha gerçeğe doğru yaklaşıyor. Güney Kore merkezli Electronic Times haberine göre şirket önümüzdeki yıl piyasaya sürmek için iki farklı katlanabilir ve çift ekranlı telefon modeli geliştiriyor. Samsung geleneksel telefon tasarımlarının ötesine geçerek bu sene yaşadığı aksilikleri tümüyle unutturmak istiyor.
         Kavisli Galaxy Round ve orijinal Note 4 Edge gibi modelleri Samsung önce seri üretime sokmadan kısıtlı sayıda üretiyor ve önce pazarın ilgisini ölçüyor. Benzer bir durum yeni katlanabilen modeller için de geçerli olabilir.                       Katlanabilir telefon tasarımları için Samsung, Lenovo ve birkaç farklı üretici daha yıllardır prototip modeller üstünde çalışıyor. Samsung 2014 yılında aşağıdaki konsept videoyu yayınlamış ve her iki yüzünde de ekran bulunan ve bir kitap gibi katlanabilen esnek bir OLED model göstermişti.Benzer şekilde Samsung’un geçtiğimiz ay bu tarz bir cihazı gösteren patent aldığı ortaya çıktı. Şimdilik bu telefonların hangi işletim sistemi ile çalışacağı belli değil.


                     Büyük olasılıkla Samsung ziyaretçilerin dokunmasına izin vermeyecek ancak Ocak ayında gerçekleşecek olan dünyanın en büyük tüketici elektroniği etkinliği CES 2017’de bu telefon modellerinden birisini kapalı bir camekan içinde de olsa görmeyi umuyoruz.

Hiç yorum yok